fbpx

“Kobieca strona męskiego futbolu” – cykl, w którym wzięłam udział

Jakiś czas temu dostałam zaproszenie do cyklu “Kobieca strona męskiego futbolu”, który rozpoczęła Gosia Ryszkowska, prowadząca bloga Szpilki na trybunach. Wiele osób mnie często pyta, jak zaczęła się moja przygoda z piłką, a ten cykl idealnie odpowiada na to pytanie.

Wklejam tutaj tylko fragment rozmowy. Całość znajdziecie na blogu Gosi, którego zachęcam odwiedzić. Ponadto znajdziecie tam więcej inspirujących artykułów z kobietami, które pokochały piłkę i się w niej zawodowo spełniają.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z piłką nożną?

Z piłką jestem związana od dziecka. Głównie przez to, że w znacznej mierze wychowywałam się z kuzynami. Całe dnie spędzaliśmy na boisku, a raczej łące, gdzie graliśmy w piłkę. Mam też dwóch braci, z którymi często oglądałam mecze w telewizji.

Czy piłka nożna jest tylko zawodem, czy również pasją?

Początkowo pojawiło się zainteresowanie, później ogromna chęć robienia czegoś związanego z piłką zawodowo. Wybrałam więc studia dziennikarskie, na których od początku angażowałam się w pracę na sportowych portalach. Pojawił się m.in. iGol.pl, któremu bardzo wiele zawdzięczam. Dzięki tej pracy zaczęłam chodzić na pierwsze mecze, robić wywiady etc. Warto też zaznaczyć, że przez długi czas była to praca czysto charytatywna, ale dzięki temu zebrałam cenne doświadczenie i poznałam ludzi ze sportowej branży. Później była praca w redakcjach sportowych w Krakowie i Warszawie. Następnie pojawił się PGE Narodowy, a obecnie również PZPN i Łączy Nas Piłka. Od trzech lat prowadzę też własnego bloga – Jedno Podanie, gdzie dziele się swoimi piłkarskimi podróżami i doświadczeniami.

Czy jesteś ekspertką w dziedzinie futbolu?

Ktoś kiedyś powiedział, że ekspertem się nie rodzi, ale się nim staje. W pełni się pod tym podpisuję. Ja wychodzę z założenia, że człowiek przez całe życie się uczy, a że wobec siebie jestem raczej bardzo krytyczna, to nie odważę się jeszcze nazwać ekspertem w żadnej dziedzinie.

Całą rozmowę znajdziecie TUTAJ.

Leave a Reply