fbpx

Miejsca, które musisz zobaczyć w Barcelonie

Znacie to uczucie, kiedy przyjeżdżacie do jakiegoś miejsca i po prostu odbiera Wam mowę, a podświadomie czujecie, że moglibyście tam mieszkać? Ja tak miałam z Barceloną. Miłość od pierwszego wejrzenia. I co jest najlepsze, za każdym razem, gdy tam znowu wracam wiem, że wciąż mi to zakochanie nie przeszło. Poznajcie miejsca, które sprawiaj, że wciąż mi odbija na punkcie tego miasta.

1. Park Guell

Chyba najbardziej magiczne miejsce Barcelony. Wchodząc czujesz się jakbyś był w jakiejś bajkowej wiosce (mnie się zawsze przypominają Smerfy). Nie uważam się za eksperta i raczej nie przepadam za samym tylko oglądaniem architektury, ale Gaudi to zdecydowanie mój mistrz, jeśli chodzi o budynki. A z Parku Guell można m.in. zobaczyć widok na całe miasto. Do góry wyjedziecie ruchomymi schodami, ale z powrotem trzeba sobie radzić pieszo (lub ewentualnie wziąć taksówkę ?).

Park Guell

Park Guell

2. Sagrada Familia

Przy okazji mojej wrześniowej wizyty w Barcelonie, udało mi się w końcu wejść do środka i przyznam, że naprawdę warto! Sama historia Gaudiego, który we wszystkim inspirował się naturą i stąd np. kolumny kaplicy mają swoje odzwierciedlenie w pniach drzew, robi mega wrażenie. Mnóstwo elementów kościoła jest opisanych właśnie poprzez naturę i fajnie móc je później odszukać na budynku. Najlepiej zarezerwować wejście do środka online, bo jest taniej i przede wszystkim unika się stania w kolejkach do kasy.

Sagrada Familia

Sagrada Familia w środku

3. Kolumb i La Rambla

Kolumna Kolumba znajduje się tuż przy najsłynniejszym deptaku Barcelony – La Rambli. Ma upamiętniać powrót Kolumba z pierwszej wyprawy do Indii Zachodnich. Kolumna ma wysokość 60 m. Z jednej strony możecie zacząć spacer po La Rambli, a z drugiej zobaczyć port. Bez wątpienia to jeden z najlepszych punktów orientacyjnych po Barcelonie.

La Boqueria
La Boqueria – najsłynniejszy market w Barcelonie, znajdujący się na La Rambli. Nie można przegapić!

4. Camp Nou

Jedno z najbardziej ulubionych miejsc w moim przypadku. Zresztą wystarczy przyjechać do miasta w dniu meczu i już będziecie wiedzieć, komu w większości kibicują tamtejsi ludzie. Wszyscy Cię zaczepiają, pytają o wynik, jak widzą, że idziesz w szaliku, a w każdym pubie spokojnie obejrzysz mecz. Dla mnie świątynia futbolu i miejsce, o którego zobaczeniu marzyłam od lat.

Camp Nou

Camp Nou

5. Park Ciutadella

Dla mnie jeden z piękniejszych w jakich byłam w Barcelonie. Duży, z piękną fontanną, jeziorkiem, widokiem na parlament, a obok można też skoczyć do ZOO lub dosłownie 10 min pieszo zobaczyć Łuk Triumfalny.

Park Ciutadella

6. Font Magica

Pokaz fontann przy Plaza de Espanya to jedno z bardziej magicznych miejsc Barcelony i to całkiem blisko od stadionu olimpijskiego. Sprawdźcie tylko wcześniej godziny pokazów, bo ciężko na nie trafić i zmieniają się wraz z sezonem. Ja na przykład wybrałam się tam ostatnio w dniu obchodów Narodowego Dnia Katalonii i niestety pokazu nie było, bo święto ? Ale nadrobiłam dwa dni później ?

Font Magica

Font Magica

4 komentarze

 1. Zwiedzanie Lloret de Mar, czyli moje pamiętniki z wakacji

  6 listopada 2018 at 01:56

  […] A jak wiadomo Barcelona to najpiękniejsze miasto w Europie (przynajmniej dla mnie?). 40 minut autobusem i jesteś na miejscu. A wrócić możesz nawet grubo po północy. Cena w jedną stronę to niecałe 9 euro. O tym, że naprawdę warto tam przyjechać pisałam niedawno tutaj: http://www.jednopodanie.pl/index.php/2018/10/27/miejsca-ktore-musisz-zobaczyc-w-barcelonie/.  […]

 2. BestSherita

  13 sierpnia 2019 at 00:32

  I see you don’t monetize jednopodanie.pl, don’t waste your traffic, you can earn extra bucks every month
  with new monetization method. This is the best adsense alternative for any type of
  website (they approve all websites), for more details simply
  search in gooogle: murgrabia’s tools

 3. BestBailey

  18 sierpnia 2019 at 09:04

  I have noticed you don’t monetize jednopodanie.pl, don’t waste
  your traffic, you can earn extra cash every month with new monetization method.
  This is the best adsense alternative for any type
  of website (they approve all sites), for more details simply search in gooogle:
  murgrabia’s tools

 4. 19 lat, kielkadziesiąt euro w kieszeni i mój pierwszy mecz na Camp Nou

  16 września 2020 at 12:43

  […] Dla tych, którzy jeszcze nie byli w tym cudownym mieście: MIEJSCA, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ W BARCELONIE! […]

Leave a Reply