fbpx

To był szalony rok! Jedno Podanie znowu świętuje

Ten rok był chyba jednym z najbardziej intensywnych w moim życiu. Po przeprowadzce do Warszawy zmieniło się wszystko, a nowe miasto i ludzie przyciągnęli historie, których sama bym sobie nie wymyśliła. Jedno Podanie świętuje dzisiaj drugi rok, a ja z ostatniego mogę wyciągnąć pięć bardzo ważnych i sprawdzonych na własnej skórze życiowych dewiz.

1. Jeśli nie jesteś szczęśliwy, nie rozmyślaj za dużo, tylko działaj, aby to zmienić

Ładnie brzmi, ale niewiele osób potrafi wprowadzić to w życie. Wymaga to bowiem wypracowania jednej, moim zdaniem najważniejszej cechy – odwagi. Bez niej możemy tylko marzyć o zmianie niezadowalającej nas sytuacji, wiedząc, że i tak nigdy to się nie stanie.

2. Nic nie rozwija człowieka bardziej niż zmiana miejsca i otoczenia

Chcesz naprawdę zmienić swoje życie? Wyprowadź się, zmień miasto, poznaj nowych ludzi. Nic nie rozwija bardziej. Mogę to powiedzieć zarówno po przeprowadzce do Krakowa, jak i teraz do Wawy.

3. Nigdy nie rezygnuj ze swoich pasji

Doceniaj i pielęgnuj to, co sprawia Ci radość i nigdy nie pozwól sobie tego odebrać. Nie ma nic gorszego, niż człowiek pozbawiony jakiejkolwiek pasji.

4. Dobro zawsze wraca (karma też)

W tym roku doświadczyłam tego dobra tyle, że zamiast tego tekstu mogłabym wypisać tylko ludzi, którzy mnie nim obdarowali. Bądź dobry dla dobrych, a zobaczysz jak może być pięknie 😉 Złych ludzi oczywiście nie da się uniknąć, dlatego  pracuj nad asertywnością i poczuciem własnej wartości. Popełniaj błędy i wyciągaj wnioski 🙂

5. Wszystko siedzi w naszych głowach

Dopóki nie zmienisz myślenia i nie zaakceptujesz siebie – żadnych zmian nie będzie.

***

A o tym, że warto wprowadzić te zasady w życie, niech świadczą moje najlepsze momenty z ostatniego roku:

Odwaga ➡ zmiana miejsca ➡ nowa szansa ➡ praca na największym i teraz już dla mnie najpiękniejszym stadionie w Polsce – PGE Narodowym ❤ + praca w kolejnej redakcji sportowej, która też wiele uświadomiła.

Zmiana otoczenia ➡ cudowni ludzie w pracy i poza nią (pozdrawiam ekipę od Rozbitka 😀)

Rozwijanie pasji ➡ podróże (6 nowych odwiedzonych miejsc, w tym 3 zagraniczne stadiony)

Dobro wraca ➡ to, co napisałam wyżej, mówi chyba samo za siebie 😉

Także działajcie i nie dajcie sobie wmówić, że czegoś się nie da!

PS Stay tuned, bo wkrótce będzie się działo 😀

 

 

Leave a Reply